diş eti kanaması nasıl önlenir Üzerinde Buzz söylenti

Spesiyalist hekim Elden vakit kaybetmeden her insanın sorularını cevaplamaya çkızılşıtefsir.. Bazı durumlarda sorular üst üste geliyor ve cevapladığımda cevaplar birbirine karışıyor.

hüseyin Hocam s.a beden apse yaptı şiş diş hekimine gittim ve boş dizinin ciğerinde diş hitit evetğu bağırsakin oraya eritici ilaç koydu suratim şişti antibiyotik kullanıtefsir bu otama kaç günde geçer…?

ilknur 3-4 gün önce kanal tedavisi dokumaldı disime suanlik disimde yaya dolgu var. Ama tedaviden sonrasında bogazimda iltihapli gedik kabilinden birmadde oluştu. Etrafı kırmızı ve yutkunurken acıyor. Neyden kaynaklaniyo mümkün ?

ıtır Hocam merhabalar, üst azcaı dişimin (daha önceden hat tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır savsaklama ediyordum ne günah ki son günlerde şemekkinlik oluştu kendi kendine indi bir henüz oluştu bugün yarın giderim derken tekrar şmaslahattiğini gördüm zaman elimle denetleme ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı arkasından da biraz kanla fırtınalı aktı aile hekimine kafavurdum yemeden içmeden bana Sulcid 375 yazdı ancak ben bu sene 3 sefer penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim yalnız kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir de bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma kabil bir durumu var mı :S

meliss Merhaba benim disim ilk agridi sonrasında yanagim sisdi ve hat tedavisi veya cekim islemimi olcak cunku istemiyorum

Bilirkişi doktor Zamanla toprak kapanacaktır. Bir zaman zamana ihtiyacınız var. Bilgeye herhangi bir cisim sokmayınız. Eğer kesim ile problemlerınız olursa tekrardan diş hekimine kellevurunuz.

Aksiyon Merhabalar dişim çok vecayordu doktora gittim ve apse yapmış dedi.igne( antibiyotik)tedavisi verdi 10adet.ancak ben 6mayıs gündüzü sima operasyonu olacağım dişteki apse geçmiş olur mu?

birim ben dar dişinda kanal tedavisi olmuştum.lakin yarim kaldi ilk seans böylece turkiyeye donus yapmistim ve yaklasik olarak 7 kamer savsama ettim ve son 1aydir sabah akşam apse halinde.ve geçmiyor doktora gitmeyi kesiksiz olarak erteliyorum sizce ciddi bir şey varmidir?

4 tarih önce diş balkısı şikayetiyle gittiğim diş hekimimden dişimin apse yaptığını öğrendim ve vakit kaybetmeden kanal tedavisine başlanıldı antibiyotik ile baş başa.

nur Merhaba hocam ben18 yaşındayım bundan4 kamer önce üst cenemin sol 6 ve 7 numaralarinda çürüme gördüm ve savsaklama etmemek yerine ağrı olmamasına mukabil bir hekime esasvurdum. Hekimim röntgene lazım duymadi ve disimde bir tomar hasar olmadığını söyledi ve amalgam dolgu yapti.dolgudan sonra disim devamlı agriyordu ve mürtefi oldugunu da more.. ayrım edip 2gun sonrasında hekimime yine gittim, dolgu sonrası agrinin uygun oldugunu söyledi ve disimin yüksek kisimlarini torpu yontemiyle duzeltmeye calisti ancak disim uyusturulmadigi icin cok agrim evet koltukta acidan aglayinca hekimim disi tam temizleyemedigini dolguyu tekrarlayacagini söyledi ama hekimime guvenmedigimden gitmedim sinav donemimde gitmem mumkun degildi.

Spesiyalist doktor Bu durumu doktorunuza bildirmelisiniz. Eğer balkılarınız devam ederse yeniden kanal tedavisi olması gerekir.

demet Selam hocam benim diş eti ile dişimin arasındaki bölgede bir şnöbetlik oluştu ön dişimin orada kızarık olan bu bölgeye nasıl bir tedavi uygulanmalıdır ?

hilal dişime kestirmece bir yıl önce hat tedavisi mimarildı fakat aradan dü ay geçmeden o dişimde bir kırılma oldu ve dişimin bâtıni oyuk kabilinden evet perişan etmek yediğim hengâm çiğneme esnasında balkıma oluyo dişlerimi birbirine bastıramıyorum ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim

Kompetan doktor Bir kaç zaman sabredin şayet balkılarınız devam ederse doktorunuza yeniden temelvurmalkaloriız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *